KURBAN VE CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Bayramlar kardeşliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın pekiştiği, yine; bayramlar yoksul ve muhtaç vatandaşların hatırlandığı ve bunların ihtiyaçlarının giderildiği özel günlerdir. Kutsal dinimizin bize armağan ettiği ve anlamını iyi kavramamız ve onda göre de yaşamamız gereken davranış biçimleridir bayramlar,

Bizler bu kutsal günleri çok iyi kavrayarak ona göre davranışlarımızı ve düşüncelerimizi ayarlanmamız gerekir. Ancak bu sayede insanlar daha mutlu yaşama imkanına kavuşmuş olacaktır. Bu sayede toplumsal dayanışma gelişecek ve daha mutlu bir toplum yapısı ortaya çıkacaktır. Bu günleri mana ve ehemmiyetine uygun yaşamak esas olmalıdır.

Bayramlar toplumun her kesiminde; kurumda, ailede, okulda, dernekte, sokakta, hastanede, kışlada ve kısacası her düzeyde coşku ve heyecanla kutlanmalı, karşılanmalı ve uğurlanmalıdır. Bu günlerde toplum olarak güzel bir sinerji yaratmak durumundayız ki bu herkesi sarıp sarmalasın,

Öte yandan; bayramlarda yerel yönetimlere de büyük görevler düşmektedir. Bayramın sulh ve sükun içerisinde geçirilmesi için diğer kurumların yanında, özellikle yerel yönetimlerinde kalıcı tedbirler alması ve çalışmalar yapması gerekir.

Özellikle; su, içme suyu, sağlık, çevre, imar, temizlik, park, zabıta, itfaiye, ulaşım vs gibi konularda yerel yönetimlerin etkin tedbir almaları kaçınılmazdır.

Bu yönde çaba harcayan herkesi ve özelliklede yerel yönetimlerimizi tebrik ediyorum.

Bu vesileyle bütün dostlarımın ve herkesin bayramını kutluyorum,

Sağlık ve mutluluk dilerlerimle, daha üretken ve daha huzurlu günlere,

Saygılarımla,

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on whatsapp
Share on print
Share on email